Haber

Azerbaycanlı teyzeden ‘Türkiye’ yorumu: Seçimi kazanırsa yemin edeceğim

  • Haber7 – ÖZEL

Azerbaycan’da çeşitli temaslarda bulunan Haber7 Genel Yayın Yönetmeni Osman AteşliAzerbaycan halkıyla röportaj yaptı.

Gencinden yaşlısına söyleşide Azerbaycan halkı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanOnun sevgisi ve desteği.

“ERDOĞAN’A HAREKET ETTİRECEĞİM”

Fatma isimli bir pazarcı hanım, Erdoğan’ın kazanması için yemin edeceğini söyledi. ” Türkiye Azerbaycan’dır, Azerbaycan Türkiye’dir. Biz bir milletiz. Türkiye’yi çok seviyoruz.“dedi Azerbaycanlı teyze” Cumhurbaşkanı Erdoğan seçilirse yemin edeceğim. Erdoğan’ı destekliyoruzdedi.

Başkanlarımız bile vardasdiyen Fatma Teyze, Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem için çok üzüldüklerini ifade ederek, “ Türkiye’de deprem olduğunda çok üzüldük. Türkiye bizim, biz Türkiye’nin.” belirtti.

“OYUNUZ OLSA ERDOĞAN’A DESTEK VERİRDİK”

Ateşli’nin mikrofonuna konuşan Azerbaycanlı gençler, Türkiye’ye ve Erdoğan’a olan sevgilerini dile getirdi. Türkiye’yi çok sevdiklerini ve Azerbaycan halkının deprem nedeniyle elinden geleni yaptığını belirten gençler, şöyle konuştu: Oy hakkımız olsaydı Erdoğan’ı desteklerdik.” söz konusu.

“KARABAĞ, ÖZGÜRLÜĞÜNÜ ERDOĞAN VE TÜRKİYE SAYESİNDE VERDİ”

Azerbaycanlı taksici, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Dağlık Karabağ’ın kurtuluşu için verdiği desteğe dikkat çekti. azeri taksici Erdoğan’ın manevi desteği o kadar arttı ki… Türkiye’nin verdiği destekle Karabağ özgürlüğüne kavuştu. Türk halkına minnettarız. Erdoğan ve Aliyev olmasaydı Ermenilerden topraklarımızı alamazdık. Erdoğan, Aliyev ve Selçuk Bayraktar’a Allah uzun ömürler, sağlıklar versin. Onlar başımızın tacıdır. Tayyip Erdoğan’ı yeniden cumhurbaşkanı olarak görmek istiyoruz. Türkiye ve Türk dünyası için iyi olur” söz konusu.

KAYNAK: HABER7

mustafakemalpasahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu