Yaşam

Bilim İnsanları Tarafından Yalanlanan “Satürn Balık Burcuna Girdi” İfadesi: “Daha Günler Var!”

Astrologlar günlerdir Satürn’ün Balık burcuna geçtiğine dair açıklamalar yapıyorlar. İki buçuk yıldır Kova burcunda olan Satürn’ün Balık transitinin Mart 2023 itibariyle başladığı bildirildi. Ancak astronomlar, yaptıkları araştırmalara göre astrologların Satürn’ün değişen burçlar telaffuz ettiğini yalanladılar. Satürn Balık burcuna geçmedi, hala Kova burcunda, diye açıkladı.

Peki Satürn Balık burcuna ne zaman giriyor? Gelin detaylara birlikte bakalım…

Kaynak:https://www.sciencefocus.com/space/sa…

Dünya 2023 yılına patlamaya hazır bir astrolojik bomba olarak girdi diyebiliriz.

Ülkemizdeki beyin sarsıntısı felaketleri, ABD’de görüldüğü iddia edilen uzay mekiği, Yunanistan’da tren kazası…

Herkes halka yön veren başkanlardan güzel haberler almak isterken astroloji psikolojimizi büyük ölçüde etkiliyor.

Şubat ayındaki Aslan dolunayı ile astrologlar kıymetli felaketlere ve titreme gibi olaylara dikkat çekti. Şimdi ise 7 Mart’taki Başak dolunayı için benzer şeyler söyleniyor.

Ayrıca astrologlar, Satürn’ün aynı gün Balık burcuna geçmesinin gökyüzünde gezegen yoğunluğuna neden olacağı için felaketleri tetikleyebileceği yönünde açıklamalarda bulundu.

Bütün bunlar Satürn’ün iki buçuk yıllık geçişini durdurmadı ve sonunda Balık burcuna girdiği haberi geldi.

2023 yılının astrolojik gündemi haline gelen 7 Mart astrolojik olayları ve Satürn Balık transiti hakkında çok konuşuldu.

Ancak biraz daha konuşulacak gibi…

Hem genel hem de burçlara özgü etkileri nedeniyle ciddiye alınan Satürn Balık transiti, bu kez astronomlar tarafından yalanlandı.

Kova takımyıldızında iki buçuk yıl geçirdikten sonra Satürn’ün Balık burcuna geçtiği haberiyle gündem sarsılırken, Sussex Üniversitesi, Liverpool John Moores Üniversitesi ve BBC Sky at Night’tan astronomlar BBC Science Focus’a Satürn’ün geçeceğini duyurdu. 2025 yılına kadar Kova burcunda kalın.

Peki bu ne anlama geliyor?

Gökbilimci ve BBC Sky at Night sunucusu Pete Lawrence yaptığı açıklamada, “Satürn teknik olarak 18 Nisan 2025’te Kova burcundan Balık sınırına geçiyor” dedi. “Bu olayın insan ırkı üzerinde hiçbir etkisi yok” dedi.

Bir astronomun, insanların Balık açılarında test edileceğini söylemesi beklenmez, ancak Satürn’ün burçları değiştirmediğine dair karşı argümanları konusunda ciddi görünüyor.

BBC Science Focus, Satürn’ün 29,4 yıllık bir yörüngeye sahip olduğundan ve Satürn’ün Güneş etrafındaki 29,4 yıllık yörüngesinde hareket ederken her takımyıldızda 2,5 yıl geçirdiğinden bahseder. yani bu konuda hemfikiriz…

Ancak bilim adamları, Dünya’nın da eksenel ve apsisli bir harekete sahip olduğunu söylüyor ancak astrologlar bunu görmezden geliyor.

Lawrence, “Astrologlar, Güneş’in görünen konumunun arka plan yıldızlarına göre zaman içinde kaymasına neden olan devinimi hesaba katmazlar” diyor ve zodyak takımyıldızlarının konumunun Presesyon nedeniyle zaman içinde değiştiğini belirtiyor.

“Eskiden oldukları yerde değiller. Devinimin etkilerini göz ardı etmek, batılı astrologların gerçekte neler olup bittiğini temsil etmeyen tarihleri ​​kullanmaları anlamına geliyor.”

Sussex Üniversitesi’nden astronom ve öğretim görevlisi Dr. Darren Baskill, “Güneş 12 Mart 2023’e kadar Balık burcuna girmeyecek” diyor.

Dünyanın ekseninin dönmesi nedeniyle zodyak burçlarının grup yıldızları artık eski yerlerinde değildir ve uzun süre değiştirilmeyecektir.

Bu durumda astronomlar, ‘Astronomi söz konusu olduğunda popüler medyanın yanlış anladığı pek çok şey var’ diyor. Pek çok gezegen aslında şu anda başka takımyıldızlarda yer alıyor olabilir…

Ne düşünüyorsun? Yorumlarda buluşalım…

seyitgazihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu