Haber

Davutoğlu, Kılıçdaroğlu ile yapılan protokolü sorguladı

Ümit Özdağ’ın Kemal Kılıçdaroğlu ile 3 bakanlık için gizli protokol imzaladıklarını açıklaması deprem yarattı. Kılıçdaroğlu da bu protokolü doğruladı. CHP liderinin ittifak ortaklarından Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise bu durumdan haberdar olmadıkları için tepki gösterdi. Davutoğlu, “Kılıçdaroğlu’nu arayıp bu protokolü sorduğumda ‘Hayır’ dedi. Sonra tekrar arayıp ‘Kusura bakmayın. Tekrar baktım protokol vardı. Bakanlık bunu görüşmüştü’ dedi. Bu konuda yaşadığım hayal kırıklığını kendisine anlattım.” dedi.

“Duyur duymaz Kılıçdaroğlu’nu aradım”

Fatih Portakal’ın canlı yayınına katılan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kılıçdaroğlu’nun seçim döneminde Ümit Özdağ ile yaptıkları protokolü anlattı. Davutoğlu, “Ümit Özdağ’ın röportajından 2 saat sonra Kılıçdaroğlu’nu aradım. ‘Bu işin doğrusu nedir?’ diye sordum. Önce ‘Öyle bir şey yok, Özdağ doğru söylemiyor’ dedi. Ben de ‘Bir açıklama yaparsanız iyi olur’ dedim. Bunun üzerine CHP Sözcüsü Faik Öztrak ‘böyle bir şey yok’ şeklinde bir açıklama yaptı.” söz konusu.

“Hayal kırıklığımı dile getirdim”

Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunun üzerine o akşam canlı yayında ‘Kılıçdaroğlu’nun söyledikleri bizim için önemli, öyle bir şey olmadı’ dedim. Bu yayının ardından Kılıçdaroğlu beni tekrar aradı ve ‘Böyle bir durum vardı, toplantılarda konuşulan bir şeydi’ dedi. Ben de kendisine bu konudaki hayal kırıklığımı dile getirdim.”

“İnsan hata yapabilir”

Fatih Portakal, “Yani yalan söylemiş” deyince Davutoğlu, “Ben böyle bir ifade kullanmak istemiyorum. Ama bu yaşanmış bir tecrübe. İnsan hata yapabilir.”

haber-dosemealti.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu