Haber

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden öğrencilere ulaşım yardımı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr., göreve geldiği ilk günden bu yana hayata geçirdiği hizmetlerle her yaştan tüm Kayserililerin kalbine dokundu. Memduh Büyükkılıç, gençlerin ve öğrencilerin beğenisini kazanan hizmetlerine yenilerini eklemeye devam ediyor.

SON DÖNEM 3 BİN 234 ÖĞRENCİYE ULAŞIM DESTEĞİ SUNULDU

Başkan Büyükkılıç, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, gönüllü belediyeciliğin en güzel örnekleri sayılabilecek projeler kapsamında Büyükşehir Belediyesi’nin 2022-2023 eğitim-öğretim yılında ihtiyaç sahibi ailelerin öğrencilerine yönelik ulaşım desteği başlattığını hatırlattı. Büyükkılıç, geçtiğimiz dönemde Melikgazi, Kocasinan, Talas, Hacılar ve İncesu ilçelerinde ikamet eden ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören 2 bin 329 ihtiyaç sahibi aileden 3 bin 234 öğrenciye aylık 150 araç temin ederek okullarına günlük ulaşım sağladı. sosyal hayata aktif olarak katılın. Kart yardımı yapıldığını belirtti.

MERKEZ 5 İLÇEDE EĞİTİM OLAN İHTİYAÇ AİLELERİNDEN ÖĞRENCİLER FAYDALANACAK

2022-2023 eğitim-öğretim yılında yaklaşık 2 milyon TL tutarında ulaşım yardımı yapıldığını belirten Büyükkılıç, 2023-2024 eğitim-öğretim yılında Melikgazi, Kocasinan, Talas’ta ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerin öğrencilerine aylık ödemeler yapılacağını söyledi. , Hacılar ve İncesu ilçelerinde ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitimlerine devam etmektedir. 150 biniş için ulaşım kartı yardımı sağlanacağını duyurdu.

BAŞVURULAR 4 EYLÜL PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR

Başkan Büyükkılıç, geleceğin mimarları olan gençlere, öğrencilere ve ailelerine her zaman destek olmaya devam edeceklerini, başvuruların Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinde yer alan online hizmetler bölümünde yer alan öğrenci ulaşım yardımı başvuru formu üzerinden yapılabileceğini vurguladı. 4 Eylül 2023 Pazartesi günü www.kayseri.bel.tr’de yapılacağını söyledi.

payas-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu