Ekonomi

SunExpress köprü oldu

İSTANBUL (IGFA) – SunExpress, DPD, FIEGE, time:matters, CB Customs Broker GmbH ve Lufthansa Cargo işbirliğiyle Almanya’dan Türkiye’ye kişisel bağışların sistematik olarak ulaştırılmasını sağlayacak. Bağışlanan ihtiyaç maddelerinin taşınması için Frankfurt’tan Almanya’ya özel kargo seferleri gerçekleştirecek olan SunExpress liderliğindeki girişim kapsamında, deprem bölgesine bin tondan fazla yardım malzemesinin taşınması bekleniyor.

SunExpress CEO’su Max Kownatzki, “Tahliye uçuşları, bölgeye yardım ekiplerinin ulaştırılması ve yurt dışına yapılan yardımlar için ilk günden bu yana çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İhtiyaç devam ettiği sürece Türkiye ve Almanya’dan yardım ulaştırmaya devam edeceğiz.” ve bölgeden tahliye uçuşları gerçekleştirmek” dedi.

İşbirliği kapsamında; Beyin sarsıntısı alanına yapılan kişisel bağışlar, Almanya’daki 7.500 DPD mağazasına ulaştırılabiliyor. Bağışların lojistik koordinasyonu, FIEGE Group’un lojistik merkezleri ve zaman: meseleler aracılığıyla sağlanacaktır. Haftada birkaç kez düzenlenecek özel seferlerle Frankfurt’tan Antalya’ya SunExpress ve Lufthansa Kargo ile getirilecek bağışlar, AFAD aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu