Haber

Nilüfer Belediyesi’nden binlerce haneye gıda desteği

Nilüfer Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı yapmaya başladı. Un, yağ, şeker ve bakliyat gibi çalışmaların yer aldığı gıda paketi, maddi yetersizlik yaşayan binlerce haneye ulaştırılıyor.

Ramazan ayı boyunca vatandaşlara aşevinde iftar yemekleri ikram eden Nilüfer Belediyesi, maddi yetersizlik yaşayan vatandaşların da geçimini sağlıyor. Ramazan ayı boyunca yapılacak olan bu takviyeden ihtiyaç sahibi vatandaşlar faydalanıyor.

Kaliteli ve besleyici eserler içeren gıda paketleri, mahalle muhtarlarının yönlendirmesiyle, talep eden ve ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen vatandaşlara ulaştırılıyor. Nilüfer Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin (NİLKOOP) ürettiği buğdaylardan elde edilen un, bu unlarla yapılan erişte ve tarhana ile yağ, salça, çay, tuz ve bakliyat içeren gıda paketleri her gün yüzlerce aileye ulaştırılıyor.

Nilüfer Belediyesi Sosyal Güçlendirme Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kentin 64 mahallesini kapı kapı dolaşarak, talepte bulunan binlerce aileye gıda kolisi ulaştırıyor.

Nilüfer’de Ramazan ayının her zaman olduğu gibi bir dayanışma ruhu içinde geçtiğini belirten Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Fazilet, “Ramazan ayındaki yardımlaşma-paylaşma ruhu Nilüfer’de yoğun bir şekilde yaşanıyor.

Üçevler Mahallesi’nde açtığımız aşevimizde her akşam vatandaşlarımızla iftar sofrasında buluşurken, ihtiyaç sahibi hanelere de kumanya kolileri dağıtmaya başladık. Mart ayı başında muhtarlıklara giderek gıda paketi talep eden binlerce vatandaşımıza hazırladığımız gıda kolilerini ulaştırıyoruz.”
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu