Yaşam

Bakan Varank Güldür Güldür Show’a konuk oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VarankTürk uzay gezgini hakkındaki sözlerini eskizlerine dayanarak işleyen güldür güldürBursa’da sahnelenen gösteriyi izledi.

Gösterinin ardından kulise geçen Bakan Varank, oyuncular, programın moderatörü Ali Sunal ve Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) ekibini tebrik etti.

Bakan Varank, BKM’nin kurucusu Yılmaz Erdoğan ile de telefonda görüşerek çalışmalarında başarılar diledi.

Varank skeçlere de bahse girdi

Bakan Varank, Nisan 2022’de İstanbul’da Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde düzenlenen ödül töreninde Türk uzay gezgini hakkında açıklamalarda bulunarak, “Türkiye’nin yakın zamanda uzaya göndereceği kişileri seçmek için bir duyuru yapacağız.” Bakan Varank’ın bu açıklaması kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

Güldür Güldür Show, Bakan Varank’ın açıklamasının ardından programa da girdi. Türkler uzaya giderseEsprili bir dille konuyu işlemiştir.

Bakan Varank’ın açıklamasından bir ay sonra Türkiye Uzay Ajansı, Türkiye Uzay Gezgini ve Bilim Misyonu için başvuruları almaya başladı. Binlerce başvurunun ardından zorlu testlerden geçen Alper Gezeravcı ve Tuva Cihangir Atasever, Türk uzay yolcusu olarak belirlendi.

geliboluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu