Haber

Trafik ekipleri otobüslerde inceleme ve bilgilendirme yaptı.

Trafik grupları önce denetleniyor, sonra bilgilendiriliyor

AYDIN ​​- Aydın – Muğla Otoyolu kontrol noktasında trafik ekipleri otobüslerde emniyet kemerlerini kontrol ederek yolcuları emniyet kemerinin önemi konusunda bilgilendirdi.

Aydın Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı Eğitim Ofisi çalışanları, trafik bilinci oluşturmak adına bilgilendirme ve denetim faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda Eğitim Ofisi çalışanı olarak görev yapan trafik ekipleri, Aydın – Muğla Karayolu üzerindeki kontrol noktasında şehirlerarası otobüsler için uygulama gerçekleştirdi. Emniyet kemeri kullanımı başta olmak üzere trafik kuralları için yapılan kontrollerde ekipler, önce sürücü ve yolcuları denetledi, ardından bilgilendirdi. Yaklaşık 1 saat süren kontrol ve bilgilendirme çalışmalarında yolcu taşıyan otobüs şoförlerine can ve mal kayıplarına yol açmamak için daha dikkatli olmaları gerektiği hatırlatıldı.

Ayrıca kontrollerde otobüs şoförlerine kural ihlali yapmamaları söylenerek, seyir halindeyken cep telefonu kullanmamaları, hız limitlerine uymaları ve araç kullanım sürelerine uymaları konusunda uyarılarda bulunuldu.

Otobüslerde yolculara emniyet kemeri kullanımının önemi hatırlatılırken, kabin ekiplerinin bu konuda hassas olmaları gerektiği hatırlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu